سفر به ماسال و جاذبه های گردشگری آن

Untitled 2 750x422 - سفر به ماسال و جاذبه های گردشگری آن

سفر به ماسال و جاذبه های گردشگری آن!

سفر به ماسال و دیدن جاذبه های گردشگری آن می تواند برای هر گردشگر و توریستی جذاب و دیدنی باشد. کوههای سر به فلک کشیده، جنگل های انبوه، اقیانوس ابر و ییلاقات پرطرفدار ماسال تنها چند نمونه از جاذبه های گردشگری ماسال است که هر ساله هزاران گردشگر و توریست را به خودش دعوت می کند. ییلاقات منحصر به فرد ماسال به همراه طبیعت زیبا و بکرش این شهر را به یکی از گردشپذیرترین شهرهای استان گیلان تبدیل کرده است، به گونه ای که می توانید در وجب به وجب این منطقه بهشت را لمس کنید. اگر شما هم قصد سفر دارید و می خواهید قدم زدن بر روی ابرها را تجربه کنید پیشنهاد می کنیم تا پایان این مطلب همراه ما باشید!

آیا می دانید ماسال کجاست؟

ماسال یکی از زیباترین و گردشپذیرترین شهرهای استان سرسبز گیلان است که با قرار گیری در مجاورت کوههای تالش، منظره و طبیعتی بکر دارد. ماسال پرمخاطب ترین شهر در ایران است که طبیعت گران، سفر به ماسال را در برنامه های سفر خود با هیچ چیزی عوض نمی کنند. ماسال درست در کنار رودخانه ای بنام خالکایی قرار دارد و از شمال به شهر رضوانشهر، از غرب به خلخال، از جنوب به اردبیل و از شرق به صومعه سرا وصل می شود. زیبایی خارق العاده ماسال همتا ندارد به گونه ای که این شهر با مساحت ۶۲۲کیلومتر مربع و ارتفاع ۸۴ متر به عنوان دومین شهر مرتفع در استان گیلان شناخته شده است. طبیعت کوهستانی و کوهپایه ای این شهر بهشتی یکی از مهمترین عوامل جذب هزاران گردشگر است و افراد زیادی از نقاط مختلف کشور به ماسال سفر کرده و اوقات خوشی را در این منطقه می گذرانند.

آب و هوای ماسال

آب و هوای ماسال در بخش جلگه ای به صورت مرطوب و در بخش کوهستانی غالبا نیمه مرطوب است و از آنجاییکه ماسال شهری کوهستانی است، رطوبت بالایی داشته و زمستان هایش گرم و دلپذیر است.

جاذبه های گردشگری ماسال

ماسال در گروه شهرهای توریستی و گردشپذیر قرار دارد و مملوء از جاذبه های دیدنی است. اگر قصد سفر به ماسال را دارید حتما از ییلاقات ماسال دیدن کنید. ییلاقات ماسال زیباترین منطقه در ماسال شناخته شده است که با رفتن به اقیانوس ابرها می توانید روی ابرها راه بروید و به معنای واقعی آرامش را احساس کنید. جالب است بدانید: اقیانوس ابرها یکی از جذاب ترین جاذبه های دیدنی ماسال است که حس بی نظیری به فرد القا می کند و می توانید از نزدیک ابرها را لمس کنید. طبیعت ماسال همتا ندارد و با داشتن ۱۷ غار بزرگ و کوچک در گروه شهرهای دیدنی گیلان قرار می گیرد.

ماسالهمچنین منطقه جنگلی طاسکوه، گیله سرا، ییلاق شالما و منطقه اسبه ریسه نیز از دیگر جاذبه های گردشگری ماسال به شمار می اید. جالب است بدانید: ماسال به شهر آبشارها معروف است و با سفر به ماسال می توانید آبشارهای زیبا و مرتفعی را از نزدیک مشاهده نمایید. آبشار ویوز، آبشار خون و آبشار رامینه زیباترین و مرتفع ترین آبشارهای شهر ماسال هستند که با دیدن آنها به معنای واقعی بهشت پی خواهید برد. یکی دیگر از جاذبه های گردشگری ماسال که همه ی گردشگران را به خود جذب می کند، منطقه ییلاقی اولسبلنگاه می باشد. این منطقه بسیار پرمخاطب است و با قرار گیری در بین کوهها زیباترین منطقه ی ماسال هم می باشد که می توانید در سفر به ماسال از این منطقه دیدن کنید. روستای اولسبلنگاه با خانه های چوبی یکی از تابستان نشین های پرطرفدار در ماسال است و بهتر است بدانید: این روستا در جنوب ماسال واقع شده است و با ورود به این منطقه احساس تازگی خواهید کرد.

چگونه در ماسال اقامت کنیم؟

در سفر به ماسال می توانید به راحتی چند روزی در مناطق بکر و کوهستانی آن اقامت داشته باشید و از طبیعت بکر این شهر لذت ببرید. لازم است بدانید: ییلاقات ماسال بهترین مکان برای اقامت هستند. همچنین دهکده توریستی شاندرمن نیز که در نزدیکی شهر ماسال قرار دارد یکی از اقامتگاههای مجهز است که در فضای فوق العاده زیبا ساخته شده است که با چشم اندازی زیبا و طبیعتی بکر بهترین مکان برای اقامت در سفر به ماسال است.

عکس ماسال

سوغات ماسال چیست؟

شاید برایتان جالب باشد که با سفر به ماسال کمی از سوغات ماسال بخرید! سوغات ماسال غالبا صنایع دستی ، صنایع چوبی و جاجیم بافی می باشد. همچنین در بخش ییلاقات ماسال هم نان زرین تولید می شود که بسیار خوشمزه و معروف است و می توانید از این سوغات ها خریداری کنید.

جان کلام

بی شک سفر به شمال یکی از بهترین و جذاب ترین سفرهایمان است و با دیدن جاذبه های طبیعی شهرهای گیلان می توان به معنای واقعی زیبایی را لمس کرد. ماسال نیز یکی از توریستی ترین شهرهای استان گیلان است که با جاذبه ها و طبیعت بکری که دارد یکی از بهترین مناطق برای سفر و گشت و گذار است.

نظرات خود را ارسال کنید

نام
پست الکترونیک
وبسیات