چمستان و آشنایی با منطقه واز

c5vzduEb0toVIxuO 1526991363646 1 750x422 - چمستان و آشنایی با منطقه واز

چمستان و آشنایی با منطقه واز

سفر به چمستان در استان چشم نواز مازندران می تواند در لیست بهترین سفرهایتان قرار گیرد. استان مازندران با طبیعت بکری که دارد یکی از استان های شمالی کشور است که به دلیل آب و هوای معتدل، جنگل های انبوه و جاذبه های گردشگری از استان های پرمخاطب ایران به شمار می آید و هر ساله میزبان هزاران گردشگر داخلی و خارجی است. چشمه های آب معدنی، دامنه های کوهستانی و جنگلی، در کنار غارها و آبشارها باعث شده تا توریست ها و گردشگران زیادی به این استان سفر کنند. چمستان نیز یکی از دهستان های توابع شهر نور در مازندران است که همانند متل قو، نوشهر، نمک آبرود و رویان مملوء از جاذبه های دیدنی است و با دیدنی های هیجان انگیزی که در قلب خودش جای داده، توانسته نظر گردشگران زیادی را به خود جلب کند. به همین دلیل ما نیز قصد داریم در رابطه با چمستان و منطقه واز که یکی از مناطق توریستی و خوش آب و هوای چمستان است، مطالب مهم و مفیدی را برای شما همراهان عزیز و محترم ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

چمستان

چمستان کجاست؟

چمستان در غرب استان دلنواز و سرسبز مازندران واقع شده است و در قدیم الایام به این شهرستان، چمازستان می گفتند، چرا که سرخس در این منطقه به طور فراوانی رشد می کرد، منتها بعدها این شهر به عنوان چمستان در بین مردم معرفی گردید. شاید برای خیلی از گردشگران پیدا کردن این شهر کمی سخت باشد، چرا که برای رسیدن به این شهرستان، بایستی از شهر نور و آمل اقدام کنید. جاده هایی که بی شباهت به نیم دایره نیستند شما را به نور و آمل متصل می کند و در این شهر تمامی امکانات وجود دارد. ویلاهای لوکس و شیکی در بخش هایی از چمستان ساخته شده است که زیبایی این شهر را چندین برابر کرده است. اگر میخواهید از جاذبه های طبیعی و گردشگری چمستان دیدن کنید و سفری فوق العاده هیجان انگیز داشته باشید، سفر به این شهر را در برنامه سفرتان قرار دهید.

جاذبه های گردشگری چمستان

زمانیکه به این شهر سفر می کنید، با دیدن دره های جنگلی و دریاچه ای که از قلب منطقه عبور کرده شگفت زده خواهید شد، عبور کردن دریاچه در این منطقه، توانسته صحنه زیبایی را به نمایش بگذارد که نظر هر بیننده ای را در همان نگاه اول به خودش معطوف کند. دره های جنگلی و روستاهای دیدنی در مجاورت کوههای مرتفع و سر به فلک کشیده البرز، زیبایی منحصر به فردی را ایجاد کرده است که آدمی را حیرت زده می کند. فقط کافیست به این شهر سفر کنید تا بهشت را از نزدیک لمس کنید و با قدم زدن در جنگل هایی که غنی از درختان راش است، آرامش را در آغوش بگیرید. جالب است بدانید: جنگل های این منطقه مملوء از درختان راش است و با قدم زدن در این جنگل ها و دیدن میوه های جنگلی و گونه های مختلف گیاهان، به زیبایی این شهر شمالی پی خواهید برد. در ادامه به چند جاذبه گردشگری معروف چمستان می پردازیم.

چمستان

منطقه واز

روستای واز یکی از مناطق توریستی و گردشپذیر نور است که در مجاورت رشته کوههای البرز، زیبایی این منطقه را چندین برابر کرده است. موقعیت جغرافیایی این روستا در کنار آب و هوای دلپذیرش باعث شده تا هزاران گردشگر ایرانی و خارجی به این منطقه سفر کنند و از دیدنی های واز لذت ببرند. این روستا از سه منطقه بنام واز سفلی، واز تنگه و واز علیا تشکیل شده است که بسیار وسیع و چشم نواز است. آب و هوای کوهپایه ای، صدای پرندگان در کنار رودخانه جاری، دست در دست هم داده تا این منطقه را به عنوان توریستی ترین منطقه مازندران معرفی کنند. این روستا با مساحت ۹ هزار هکتار در جنوب مازندران واقع شده است و با گونه های مختلف گیاهان و گونه های مختلف جانورانی همچون خرس، پلنگ و شوکا یکی از هیجان انگیزترین مناطق نور است. جنگل واز نیز یکی از معروفترین و دیدنی ترین جنگل های این شهرستان است که زمین خاکی آن مملوء از درختان سرسبز و سر به فلک کشیده است که در آبان ماه چهره رنگ و لعابدار خود را به توریست ها و گردشگران نشان می دهد. اگر می خواهید زیبایی این جنگل را از نزدیک ببینید، پاییز بهترین زمان برای سفر به جنگل واز است.

روستای لاویج در چمستان

بی شک با روستای لاویج آشنا هستید، آبگرم لاویج آنقدر معروف است که هزاران نفر را در طول سال به خودش جذب می کند. این روستا در جنوب چمستان واقع شده است و با قرار گیری در دره های جنگلی البرز زیبایی خاص و فریبنده ای دارد که با جاذبه های گردشگری بی نظیرش زبانزد خاص و عام است. جالب است بدانید: در قلب لاویج، تخته سنگی بزرگ وجود دارد که به دلیل عوامل محیطی و فرسایش، به فیل سنگی معروف شده است و یکی از جاذبه های دیدنی لاویج در چمستان به شمار می آید که می توانید در سفرتان به این شهر بهشتی از آن دیدن کنید.

نظرات خود را ارسال کنید

نام
پست الکترونیک
وبسیات