منطقه لاویج در چمستان

لاویج

منطقه لاویج در چمستان

منطقه لاویج یکی از زیباترین و منحصر به فردترین مناطق گردشپذیر در چمستان نور است که به دلیل جاذبه های گردشگری که دارد در گروه بهترین مناطق توریستی مازندران قرار گرفته است. لاویج یکی از روستاهای جذاب و دیدنی در چمستان است که با مجاورت در رشته کوههای البرز، منطقه ای بکر و فریبنده است که در همان نگاه اول شما را شیفته ی خودش می کند. لاویج، جاذبه های طبیعی بی نظیری را در قلب خودش جای داده است که باعث شده است گردشگران و توریست ها از نقاط مختلف جهان به این منطقه سفر کنند و خاطرات خوشی را در کنار خانواده و دوستان خود داشته باشند. اگر شما هم می خواهید به استان سرسبز و دیدنی مازندران سفر کنید و به دنبال دیدنی ترین منطقه هستید، منطقه لاویج یک گزینه ایده آل برای تفریح و گشت و گذار است. با ما همراه باشید.

منطقه لاویج کجاست؟

بی شک اولین سوالی که در ذهنتان نقش می بندد، موقعیت جغرافیایی منطقه لاویج است. این روستا یکی از دهستان های شهرستان چمستان نور در استان زیبای مازندران است که با قرارگیری در بین کوههای سر به فلک کشیده البرز شما را شگفت زده خواهد کرد. با سفر به منطقه لاویج از هیچ لحاظی دغدغه نخواهید داشت، صدها خانه و ویلاهای زیبا و لوکس در محیطی دنج برای توریست ها و گردشگران فراهم شده است که بهترین منطقه گردشگری محسوب می شود و می توانید چند روزی را در این منطقه بهشتی به استراحت و تفریح بپردازید.

بهترین زمان برای سفر به منطقه لاویج

بهترین زمان برای سفر به منطقه لاویج در چمستان، بهار و تابستان است که درختان جنگل ها سرسبز و زیبا می شوند و طبیعت جان تازه ای به خودش می گیرد و بهترین حس دنیا را به شما القا می کند. همچنین آب و هوای مطبوع و خنک این منطقه زبانزد گردشگرانی است که برای یکبار هم شده به این روستا سفر کرده اند. یکی از زیبایی های لاویج، جنگل های انبوه آن است که با درختان راش زیبایی خاصی به این منطقه بخشیده است. این درختان زیباترین صحنه را در قلب لاویج به نمایش گذاشته اند که هر بیننده ای را مجذوب خودش می کند. همچنین جالب است بدانید: جنگل های لاویج مملوء از درختان مرتفع و میوه های جنگلی هستند که به هر بخشی که بنگرید جاذبه های طبیعی زیبایی را خواهید دید.

لاویج

جاذبه های گردشگری منطقه لاویج و آبگرم لاویج!

آبگرم لاویج یکی از معروفترین جاذبه های گردشگری لاویج است که از قلب زمین به بیرون می جوشد. این آبگرم در دامنه کوههای لاویج و در بخش شرقی آن قرار داد و با برخورداری از املاح معدنی و گوگرد برای آرامش اعصاب و دردهای مفصلی بسیار مناسب است و تعداد کثیری از افراد از نقاط مختلف کشور به این

روستا سفر می کنند تا از آبگرم استفاده کنند. لازم است بدانید: آبگرم لاویج از امکانات بهداشتی همچون: دوش، وان و استخر برخوردار است و می توانید از این آبگرم لذت ببرید و آرامش بی نظیری را احساس کنید.

آبشار حرام او در منطقه لاویج

آبشار حرام او یکی دیگر از جاذبه های گردشگری روستای لاویج در چمستان نور است که از قلب زمین به بیرون میریزد، آب خنک و گوارای این آبشار نظر خیلی از گردشگران را به خود جلب کرده است. در اطراف این آبشار مرتفع و زیبا، تفرجگاهی زیبا آماده پذیرایی از گردشگران و توریست ها می باشد. اگر به چمستان سفر می کنید حتما از منطقه دیدنی لاویج و آبشار حرام او دیدن کنید.

جاذبه های گردشگری لاویج و فیل سنگی

در قلب روستای لاویج، تخته سنگ بزرگی که بسیار شبیه فیل است وجود دارد که یکی از جاذبه های دیدنی لاویج در چمستان می باشد. این تخته سنگ در اثر فرسایش به شکل فیلی که بر روی زمین نشسته است درآمده و برای گردشگران بسیار جذاب و دیدنی است. برای دسترسی به این منطقه باید از آبگرم لاویج بگذرید و به فیل سنگی برسید.

پارک جنگلی کشپل

پارک جنگلی کشپل از دیگر مکان های دیدنی جذاب و قابل توجه در روستای زیبای لاویج است که چیزی در حدود ۱۵ کیلومتر از روستای لاویج فاصله دارد. این پارک جنگلی بسیار زیبا و دیدنی است و گردشگران زیادی برای استراحت و گشت و گذار در این پارک جنگلی توقف می کنند.

امامزاده صالح

در بالای روستای لاویج در چمستان نور، امام زاده صالح واقع شده است و شما می توانید  سفر به چمستان به رتفاعات بالای روستای لاویج رفته و از این منطقه دیدن کنید.

جنگل های دیدنی روستای لاویج

لاویج نه تنها به دلیل آبگرم شهرت دارد، بلکه جنگل های سرسبز و انبوه لاویج از زیباترین و بهترین منطقه لاویج محسوب می شود. جنگل های زیبای لاویج ۲۵۰۰ متر از سطح دریا ارتفاع دارد و با برخورداری از درختان تنومند و مرتفع، زیبایی خیره کننده ای دارد. درختان راش در جنگل های لاویج به فراوانی دیده می شود و حس زیبایی به بیننده القا می کند. از این رو گردشگران زیادی برای دیدن جنگل های لاویج و آبگرم لاویج به این منطقه سفر می کنند.

نظرات خود را ارسال کنید

نام
پست الکترونیک
وبسیات