سفر به چمستان و جاذبه های گردشگری چمستان

چمستان

چمستان یکی از شهرهای زیبا و منحصر به فرد در استان همه چیز تمام مازندران است که جاذبه های گردشگری چمستان نیز مانند دیگر شهرهای شمالی همچون: نور، نوشهر، نمک آبرود و رویان زبانزد خاص و عام است و گردشگران زیادی برای دیدن جاذبه های گردشگری چمستان به مازندران سفر می کنند. وجود روستاهای ییلاقی، جنگل های انبوه و سرسبز، دریاچه ای در دل طبیعت و مناطق کوهستانی بی نظیرش هر بیننده ای را در همان نگاه اول شیفته ی خودش می کند. به گونه ای که برای خیلی از گردشگران و توریست ها خاطره ای تکرار شدنی است و آنها هرساله سفر به چمستان را در برنامه های سفرشان قرار می دهند. بی شک طبیعت بکر و جاده ای پر پیچ و خم که از دل طبیعت می گذرد خیره کننده است. به همین دلیل ما قصد داریم در این مطلب در رابطه با جاذبه های گردشگری چمستان مطالب مهم، مفید و قابل توجهی را برای شما همراهان عزیز و محترم ارائه دهیم تا با اطلاعات کامل به چمستان سفر کنید و از دیدنی های این شهر شمالی لذت ببرید. با ما همراه باشید.

چمستان - سفر به چمستان و جاذبه های گردشگری چمستان

چمستان کجاست؟

چمستان یکی از شهرهای زیبا در غرب استان مازندران است که از دو طرف به نور و آمل وصل می شود. در واقع چمستان یکی از بخش های شهر نور است که به راحتی می توانید از نور و آمل وارد این شهر شوید.

آب و هوای چمستان

آب و هوای این شهر شمالی معتدل و دلچسب است و با وجود کوههای سر به فلک کشیده‌ای همچون: رودبارک، طارم، کنگر و چهار سرا، بهترین مکان برای استراحت و گشت و گذار است. اگر قصد دارید به چمستان سفر کنید، بهار و تابستان بهترین زمان برای سفر به این شهر است.

جنگل چمستان - سفر به چمستان و جاذبه های گردشگری چمستان

جاذبه های گردشگری چمستان

چمستان مملوء از زیبایی های منحصر به فرد است که در حاشیه ی جنگل های سرسبز واقع شده است، جالب است بدانید: دریاچه ای زیبا بنام الیمالات با قرار گیری در دل طبیعت بکر و دست نخورده چمستان، توانسته نظر هر بیننده ای را به خودش جلب کند و بهترین حس دنیا را به فرد القا کند، کافیست این دریاچه را از نزدیک ببینید تا احساس آرامش کنید. جلوه بصری کوههای سر به فلک کشیده با منظره ی زیبای این دریاچه، فریبنده خواهد بود و بی شک به عنوان یکی از بهترین مقاصد گردشگری به شمار می آید. اگر می خواهید زیبایی های مازندران را در یک شهر خلاصه کنید به چمستان بروید و همه زیبایی های طبیعت را در این شهر بنگرید. در ادامه به جاذبه های گردشگری چمستان می پردازیم.

جاذبه های گردشگری چمستان و دریاچه الیمالات

اگر به دنبال بهترین و در عین حال زیباترین منطقه در چمستان هستید، دریاچه الیمالات یک گزینه ایده ال است! می توانید در ۸ کیلومتری نور به چمستان به این دریاچه که درست در دل کوه قرار گرفته است، برسید. در طول مسیر و تا زمان رسیدن به این دریاچه مسیری پر از درختان سرسبز و تنومند را پشت سر خواهید گذاشت و زمانیکه به دریاچه می رسید احساس خواهید کرد به بهشت سفر کرده اید! می توانید از روی پل به دریاچه برسید و بر روی تخته سنگ های بزرگ لم دهید و به دریاچه خیره شوید، محیطی آرام و بکر که قایق سواری در آن می تواند به یادماندنی ترین خاطرات را برای شما بسازد. در این منطقه تمامی امکانات برای استراحت شما فراهم شده است و می توانید ساعت ها از دیدن دریاچه و گشت و گذار در آن منطقه لذت ببرید.

جاذبه های گردشگری چمستان و روستای ییلاقی لاویج

بعد از دریاچه الیمالات، روستای ییلاقی لاویج یکی دیگر از جاذبه های گردشگری چمستان است که با قرار گیری در دره های جنگلی به عنوان بهترین و زیباترین منطقه چمستان شناخته شده است. دره های جنگلی در کنار آب گرم لاویج دست در دست هم نهاده تا بهترین مقصد برای گردشگران باشد و توریست های زیادی از نقاط مختلف جهان به این منطقه سفر کنند. جالب است بدانید: خواص درمانی آب گرم لاویج هم، در اشتیاق گردشگران بی تاثیر نبوده و تاکنون توانسته گردشگران زیادی را به خود دعوت کند. همچنین آثار تاریخی موجود در لاویج به جذابیت این منطقه توریستی افزوده است و فیل سنگی یک نمونه از این آثار تاریخی است که تخته سنگ بزرگی است که در اثر گذر زمان و عوامل طبیعی به شکل فیل درآمده است.

جان کلام

چمستان از قدیم و ندیم به دلیل زیبایی های خارق العاده ای که دارد یکی از مناطق گردشگری ممتاز در استان مازندران است که به دلیل جاذبه های دیدنی بسیار زیبایش هر ساله میزبان هزاران گردشگر و توریست می باشد. وجود دریاچه ای زیبا در دل طبیعت، روستایی ییلاقی در دره های جنگلی و جاذبه های دیگر باعث شده است چمستان در گروه شهرهای توریستی و گردشگری قرار گیرد و افراد زیادی این منطقه را برای سفرهای خود انتخاب کنند.

نظرات خود را ارسال کنید

نام
پست الکترونیک
وبسیات